Leather Wristbands :: Ādas rokassprādzes

Leather bracelet

Ādas rokassprādžu sākums meklējams tālā vēsturē, kad dažādām ādas aprocēm un ādas kuloniem bija ne tikai dekoratīva funkcija, bet tie kalpoja arī kā aizsargājošas un statusu nosakošas zīmes. Piemēram, senajā Ēģiptē rokassprādzes tika jau izmantotas 5000 gadus pirms Kristus. Viena no slavenākajām un vecākajām āda aprocēm ir Skarabeja aproce, ko valkāja Ēģiptē.

Šo rokassprādžu jeb aproču elementi tika izgatavoti no ādas, akmens, koka, dažādiem dzīvnieka kauliem un citiem tajā laikā pieejamiem materiāliem. Rokassprādzes tika izmantotas, gan lai norādītu savu statusu vai piederību noteiktai grupai, gan arī tādēļ, lai rokassprādze veiktu aizsargājošu funkciju, piemēram, pasargātu tās valkātāju no ļauniem gariem, slimībām, neveiksmes.

Principā aproču izmantošana mūsdienās nav atšķirīga no sendienām, jo arī šodien aproces (ko izgatavo no visdažādākajiem materiāliem: ādas, zelta, sudraba, silikona un citiem) pilda tās pašas funkcijas - gan rotājuma funkciju, gan norāda piederību grupai ar vienādiem uzskatiem vai mērķiem, gan tās tiek dāvinātas kā draudzības zīmes. Ļoti populāras ir arī ādas aproces ar sudraba izstrādājumiem, kā ari aproces, uz kurām var savērt dažādus simbolus, kas izgatavoti no sudraba, zelta, ādas vai stikla un kas katrs simbolizē kādu notikumu. Šādas ādas aproces var iegādāties arī internetā, tuklāt piedāvātā ādas rokassprādžu un kaklarotu cenu amplitūda ir plaša. Pieejamo materiālu klāsts ir ļoti plašs, sākot no titāna, zelta, sudraba, rodija, misiņa un dažādiem sakausējumiem. Tāpat ir pieejami arī dažādi dekoratīvi elementi, pērles, dārgakmeņi utt.